WILD YAM rostlina s vitalizačním a omlazujícím efektem, přírodní DHEA

E-shop - omlazení, vizáž, foto, proměny, horoskopy » ESHOP DOPLŇKY VÝŽIVY NA OMLAZENÍ A NA PLODNOST

Cena:780.00CZK

Wild Yam je formule se smldincem chlupatým s použitím jeho hlízy tuber dioscoreae villosa, působící na správné fungování žláz s vnitřním vyměšováním. Pomáhá stabilizovat a normalizovat hladiny hormonů jak u žen, tak i u mužů a zpomalovat proces stárnutí. Wild Yam je vhodným doplněním v období klimakteria, kdy působí na zmírnění projevů klimakterických potíží jako jsou bolesti hlavy, návaly, podrážděnost a únava.

Dioscorea - smldinec chlupatý je rostlina, jejichž účinek je významný pro dosáhnutí optimálního množství a balance ženských pohlavních hormonů estrogenu a progesteronu, které mají významnou roli pro zdraví ženy. Obsahují substance (diosgenin), které mají podobnou strukturu jako steroidní hormony estrogeny a proto se zařazují mezi fytoestrogeny - látky, které se vážou na estrogenní receptory a narušují tak funkci endogenních estrogenů v organismu. Příznivě ovlivňují hormonální rovnováhu a syntézu progesteronu. Dioscorea se používá již od doby Aztéků a Mayů pro široké spektrum léčebných účinků. Pro oblast svého výskytu bývá označována jako mexický yam. Dioskorea obsahuje kromě dioscinu také řadu dalších látek, jako jsou fytosteroly, alkaloidy a třísloviny.

Jak přirozeně doplnit hormon DHEA:

Kdy Wild Yam pomáhá:

  • má vitalizační a omlazující efekt,
  • harmonizuje hormonální systém,
  • příznivě působí v období klimakteria.

Složení v jedné kapsli

400 mg Wild Yam (Tuber dioscoreae villosa, extrakt z hlízy), rýžová moučka, oxid křemičitý, stearan hořečnatý, želatinová kapsle

Dávkování

1 kapsle denně s jídlem, podle většiny žen však lépe cítí dávku 2x 1tb denně, Je potřeba přípravek používat miminálně 3-4 měsíce pro dosažení efektu.

Upozornění

Doplněk stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na suchém a tmavém místě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Organizace životních pochodů v našem těle je velmi důmyslná a důkladná.
Všechny systémy jsou vzájemně propojené a tvoří jeden celek. Tomuto účelu slouží hormony, enzymy, vitamíny a další chemické látky. Orgány, které je produkují jsou např. nadledvinky, pohlavní gonády, štítná žláza, šišinka atd.

Longevity - dlouhý věkJedna z takových důležitých látek se nazývá dehydroepiandrosteron - dále jen DHEA. Začíná se vyplavovat do krve asi v 6 letech života, nejvíce je ho v krvi asi kolem 26 let a potom pomalu klesá. U žen tento pokles probíhá rychleji a hladina DHEA klesá strměji v souvislosti s přechodem. Ve věku kolem 60 let nacházíme již jen asi 5% této látky.

DHEA je prekurzor - předhormon a tělo, si podle potřeby, z něj vytváří například estrogeny, progesterony- tedy hormony důležité pro menstruační cyklus, ale také mužský testosteron. Ovlivňuje tvorbu kortikoidů, které vykonávají mnoho funkcí např. v boji proti infekcím, zánětům, škodlivinám.
DHEA hraje důležitou roli v metabolismu tuků. Člověk, který má jeho hladinu nízkou, pak tloustne a diví se proč. Jeho tuky se nespalují, ale ukládají.
Nízkou hladinu DHEA nacházíme u diabetiků, protože zasahuje také do metabolismu cukrů.
Hladina DHEA je objektivním ukazatelem stáří organismu - můžeme mluvit o biologickém opotřebování v jakémkoliv období života. Liší se u mužů a žen. Dva stejně staří lidí mají každý jinou hladinu podle svého způsobu života.
Jeden jedinec může být biologicky zachovalejší a jiný starší.


DHEA je mateřský hormon a své uplatnění najde všude tam, kde jsou známky opotřebování, únavy, vyčerpání, zlepšuje revmatické choroby, uplatňuje se preventivně v předcházení rakoviny. Může bránit vzniku nebo zpomalit některé formy diabetu, zvyšuje imunitní proces, chrání proti infekcím, zlepšuje mozkovou a srdeční činnost, může být náhradou za doplnění estrogenu, předchází vzniku osteoporózy, usnadňuje redukční programy u obezity, účinně se podílí na zkvalitnění života

V přírodě tuto látku hledáme u škrobovité hlízy (sladký brambor- topinabur) čínských a mexických dioscoreí. V těchto zemích patří k základním potravinám.
Léčivé a omlazující účinky dioscoreí jsou známy již z dob antických lékařů, teprve až v 60 .letech našeho století zjistili, že část sapogeninů a diosgeninů se metabolizuje na DHEA, jako například v produktu Wild Yam

V případech, kdy vidíme pokles DHEA v projevech stárnutí, nebudeme podávat syntetický hormon, nýbrž rostlinný derivát, který v těle zvýší nabídku DHEA a tím má tělo možnost vyrobit si ten hormon nebo tu látku, kterou potřebuje !!!
A v takové dávce, kterou potřebuje. Zvýší se regulační schopnosti organismu, zpomalí se proces stárnutí, degenerace orgánů atd.

MUDr. P. Šácha

Jak přirozeně doplnit hormon DHEA:

Wild yam

Wild yamV seriálu Symbinatur o přírodních léčivých zdrojích má své místo také Wild yam navzdory tomu, že pro Středoevropana se tato rostlina jeví víceméně cizokrajně.

Je to víceletá popínavá, vínu podobná rostlina, rostoucí v severo východních státech Ameriky od New Englandu až po Minnesotu a Ontario, jižně k Floridě a Texasu. Wild yam roste ve vlhkých lesích, bažinách, v houštinách při krajích silnic, kolem plotů.

Po staletí se užívá jako léčivá bylina již za doby Aztéků a Mayů pro širokou škálu onemocnění, kam také patří ženské problémy a tišení bolesti při porodu dítěte.

Wild Yam je jedlý, poživatelný a léčivý, třebaže je neurčité chuti, jak se říká neslaný nemastný, ale když se při vaření přikoření, je chutný.

Výzkumy ukazují, že je to mocný prostředek pro alternativní medicínu, protože obsahuje mnoho steroidních saponinů, zvláště pak dioscin, který je široce používán k výrobě progesteronu a jiných steroidních léků užívaných jako kontraceptiva a v léčbě různých poruch rozmnožovacích orgánů, ale stejně tak i jiných, jako je astma a artritida. Dále obsahuje phytosteroly (beta-sitosterol), alkaloidy a tanniny, a proto se může použít proti zánětu, na uvolnění spazmů, při žlučníkových potížích, na povzbuzování pocení a rozšiřování cév. Extrakt z kořene je užíván ke zmírnění mnoha příznaků menopauzy a PMS, jako jsou návaly, noční pocení, změny nálad a vaginální vysychání. Potravinový doplněk podporuje dobrou funkci soustavy žláz s vnitřním vylučováním. Normalizuje hladiny hormonů jak u žen, tak i u mužů.

Také se užívá při potížích dráždivého tračníku, podrážděného žaludku a žlučníku, při křečích , bolestivé menstruaci a v malých dávkách je pomocníkem během těhotenství při pocitech na zvracení. Je účinným doplňkem působícím proti degenerativním změnám kostního a svalového aparátu. Zpomaluje proces stárnutí celého organizmu. Posiluje imunitní systém, zvyšuje aktivitu bílých krvinek.
Protože pomáhá při harmonizaci hormonálního systému, který se podílí na metabolické aktivitě těla, může wild yam druhotně pomáhat při procesu snížení hmotnosti. Přednostně se pak mobilizují tukové zásoby na těch místech v podkoží, kde je jejich zmenšení při běžných dietách velmi problematické. Redukce váhy je podmíněná pouze úbytkem tuku. Účinné látky z wild yamu vedou k nárůstu svalové síly a při současném cvičení i k nárůstu svalové hmoty. A současně s tímto problémem souvisí zásah do metabolizmu cukrů- wild yam se může stát dobrým pomocníkem při cukrovce, kde zásahem do metabolických procesů upravuje hladinu glukózy v krvi.V seriálu Symbinatur jsme již několikrát hovořili o tom jevu, že příroda nám vždy nabízí pomocnou ruku, pokud nastane katastrofa, devastace prostředí apod.
Wild yam je toho dokladem- rostlině stačí jen pár dní k tomu, aby se i v devastovaném prostředí rozmnožila a nabídla své plody k léčení člověka. Jen je třeba o jejím účinku vědět a umět ji použít.


MUDr. P. Šácha